Dilmah School of Tea pierwszy raz w Polsce!

Dilmah School of Tea pierwszy raz w Polsce!

Opublikowany

W czerwcu br. w Forcie Sokolnickiego w Warszawie odbyła się Dilmah School of Tea, Międzynarodowa Szkoła Herbaty. W trakcie całodniowego warsztatu ponad 150 przedstawicieli polskich restauracji zgłębiało arkana herbacianej sztuki, miksologii, a także food pairingu. To pierwszy raz, kiedy Międzynarodowa Szkoła Herbaty gościła w Polsce.

IMG_2764.jpg
Dotychczas Dilmah School of Tea odbyła się m.in. na Sri Lance, w Australii, Emiratach Arabskich, Bali, Szwecji, Singapurze czy Hiszpanii. W Polsce zostały zorganizowane po raz pierwszy w czerwcu br. w Warszawie w Forcie Sokolnickiego. W wydarzeniu brało udział ponad 150. profesjonalistów, którzy przyjechali zdobyć wiedzę na temat mistrzowskiego serwowania herbaty, łączenia jej z daniami oraz tworzenia drinków na jej bazie.

Udział w warsztatach to wspaniała okazja do zdobycia cennej wiedzy na temat herbaty. Nasi goście są coraz bardziej świadomi i wymagają doskonałej wiedzy od personelu, a Dilmah School of Tea jest jednym z najlepszych miejsc do jej zdobycia. – mówi Jarosław Uściński, prezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. – Szczególnie ciekawe było łączenie herbaty np. z serami, alio olio czy szarlotką. Jest to niezwykła umiejętność, kiełkująca dopiero na polskim rynku, a ci którzy ją zdobędą, z pewnością znajdą uznanie w oczach swoich gości – dodaje.

Jednodniowe warsztaty składały się z modułów podzielonych na część teoretyczną (m.in. historia herbaty, właściwości cejlońskiej herbaty, korzyści zdrowotne odnoszące się do nowoczesnego stylu życia) oraz praktyczną (m.in. łączenie herbaty i serów, mixologia czy food pairing).
IMG_2809.jpg
Dilmah jest rodzinną firmą, która produkuje najwyższej jakości cejlońską herbatę tworzoną według tradycyjnej metody zbierania – dwa listki oraz pączek. To również pierwsza marka na Cejlonie, która nie wysyła surowca w świat, a cały proces wytwarzania, pakowania oraz wysyłania przeniosła na Sri Lankę, tym samym wpierając miejscową ludność oraz gospodarkę. Obecnie herbata Dilmah dostępna jest w ponad 100 krajach na świecie. W ofercie znajdują się jej różne odmiany - czarna, czerwona, zielona oraz biała. Każda z nich uprawiana jest w zgodzie z naturą, w górach albo nad oceanem, często w tropikalnym słońcu albo w intensywnym deszczu. Te czynniki mają wpływ na jej niezwykły smak oraz różnorodną barwę – brązową, pomarańczową albo jasno żółtą.
Dilmah School of Tea to szkoła, która została założona 6 maja 2009 r. jako hołd twórcy marki Dilmah, Merrillowi J. Fernando, który tego dnia obchodził 79. urodziny. Jej celem jest propagowanie eksperckiej wiedzy na temat herbaty – jej pochodzenia, sztuki parzenia i serwowania oraz szerokiego jej wykorzystania w gastronomii.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dilmah School of Tea_2.jpg

grafika | 200 KB

Pobierz
Dilmah School of Tea_1.jpg

grafika | 151 KB

Pobierz
Dilmah School of Tea_3.jpg

grafika | 175 KB

Pobierz
Dilmah_IP_Dilmah School of Tea pierwszy raz w Polsce_12.07.2017.docx

docx | 28,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Sposób na chłodne dni? Rozgrzej się z Dilmah podczas Dni Herbaty

temu

Aromat, smak i magia towarzysząca każdej filiżance. Dni Herbaty przyciągają wszystkich, którzy pragną poznać nowe herbaciane smaki, rozgrzać się w mroźne dni czy po prostu zaznać odrobiny relaksu po intensywnym dniu pracy. To idealne wydarzenie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych herbaciarzy, które swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę.
Dilmah partnerem Trendy Kolacji MAKRO

temu

,,Trendy Kolacja” to cykl spotkań zainicjowanych przez sieć hurtowni MAKRO Polska, skierowanych do przedstawicieli branży HoReCa. Tematyką aktualnej edycji projektu są trendy na sezon jesienno-zimowy. Z tej okazji marka Dilmah, jako partner wydarzenia, przygotowała specjalne, rozgrzewające pomysły na urozmaicenie codziennego menu. Napar z dzikiej róży i hibiskusa z cynamonem czy wędzona herbata z ciemnym rumem – to tylko niektóre z propozycji, które idealnie sprawdzą się w gastronomii.
Rusza kolejna edycja herbacianego projektu Dilmah

temu

Właśnie ruszyła jesienna edycja projektu Dni Herbaty pod patronatem marki Dilmah. Akcja odbywa się w wybranych restauracjach i kawiarniach w całej Polsce. Główną jej ideą jest promowanie bogactwa smaków, jakości oraz kultury picia herbaty.
Czarna herbata sposobem na stres

temu

Stres obecny jest w wielu dziedzinach życia, negatywnie wpływa na samopoczucie, zdrowie psychiczne i fizyczne. Bóle głowy, żołądka, bezsenność, rozdrażnienie czy zaburzenia snu, to tylko niektóre skutki długotrwałego napięcia. Jak temu zapobiec? Niewiele osób wie, że idealnym lekarstwem jest produkt, który każdy ma w swojej kuchni. Mowa o  czarnej herbacie, będącej naturalnym sposobem na złagodzenie skutków stresu.

5 rzeczy, których nie wiesz o herbacie

Zielona czy czarna? Sypka czy w torebkach? Co oznaczają „dwa listki i pączek”? Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie i gości w naszych domach od setek lat. Wydawać by się mogło, że na jej temat wiemy wszystko, ale czy to prawda? Oto kilka mitów na temat napoju uwielbianego przez Polaków.