Dilmah School of Tea pierwszy raz w Polsce!

Dilmah School of Tea pierwszy raz w Polsce!

W czerwcu br. w Forcie Sokolnickiego w Warszawie odbyła się Dilmah School of Tea, Międzynarodowa Szkoła Herbaty. W trakcie całodniowego warsztatu ponad 150 przedstawicieli polskich restauracji zgłębiało arkana herbacianej sztuki, miksologii, a także food pairingu. To pierwszy raz, kiedy Międzynarodowa Szkoła Herbaty gościła w Polsce.

IMG_2764.jpg
Dotychczas Dilmah School of Tea odbyła się m.in. na Sri Lance, w Australii, Emiratach Arabskich, Bali, Szwecji, Singapurze czy Hiszpanii. W Polsce zostały zorganizowane po raz pierwszy w czerwcu br. w Warszawie w Forcie Sokolnickiego. W wydarzeniu brało udział ponad 150. profesjonalistów, którzy przyjechali zdobyć wiedzę na temat mistrzowskiego serwowania herbaty, łączenia jej z daniami oraz tworzenia drinków na jej bazie.

Udział w warsztatach to wspaniała okazja do zdobycia cennej wiedzy na temat herbaty. Nasi goście są coraz bardziej świadomi i wymagają doskonałej wiedzy od personelu, a Dilmah School of Tea jest jednym z najlepszych miejsc do jej zdobycia. – mówi Jarosław Uściński, prezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. – Szczególnie ciekawe było łączenie herbaty np. z serami, alio olio czy szarlotką. Jest to niezwykła umiejętność, kiełkująca dopiero na polskim rynku, a ci którzy ją zdobędą, z pewnością znajdą uznanie w oczach swoich gości – dodaje.

Jednodniowe warsztaty składały się z modułów podzielonych na część teoretyczną (m.in. historia herbaty, właściwości cejlońskiej herbaty, korzyści zdrowotne odnoszące się do nowoczesnego stylu życia) oraz praktyczną (m.in. łączenie herbaty i serów, mixologia czy food pairing).
IMG_2809.jpg
Dilmah jest rodzinną firmą, która produkuje najwyższej jakości cejlońską herbatę tworzoną według tradycyjnej metody zbierania – dwa listki oraz pączek. To również pierwsza marka na Cejlonie, która nie wysyła surowca w świat, a cały proces wytwarzania, pakowania oraz wysyłania przeniosła na Sri Lankę, tym samym wpierając miejscową ludność oraz gospodarkę. Obecnie herbata Dilmah dostępna jest w ponad 100 krajach na świecie. W ofercie znajdują się jej różne odmiany - czarna, czerwona, zielona oraz biała. Każda z nich uprawiana jest w zgodzie z naturą, w górach albo nad oceanem, często w tropikalnym słońcu albo w intensywnym deszczu. Te czynniki mają wpływ na jej niezwykły smak oraz różnorodną barwę – brązową, pomarańczową albo jasno żółtą.
Dilmah School of Tea to szkoła, która została założona 6 maja 2009 r. jako hołd twórcy marki Dilmah, Merrillowi J. Fernando, który tego dnia obchodził 79. urodziny. Jej celem jest propagowanie eksperckiej wiedzy na temat herbaty – jej pochodzenia, sztuki parzenia i serwowania oraz szerokiego jej wykorzystania w gastronomii.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Dilmah School of Tea_2.jpg

grafika | 200 KB

Pobierz
Dilmah School of Tea_3.jpg

grafika | 175 KB

Pobierz
Dilmah_IP_Dilmah School of Tea pierwszy raz w Polsce_12.07.2017.docx

docx | 28,8 KB

Pobierz
Dilmah School of Tea_1.jpg

grafika | 151 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Herbata z miłością

Walentynki to magiczny dzień, który chcemy spędzić z ukochaną osobą. Jest to też czas, kiedy chętniej i odważniej mówimy o swoich uczuciach – wprost oraz z pomocą wyjątkowych prezentów. Jaki upominek sprawi przyjemność i zapewni o naszym uczuciu? Wbrew powszechnemu przekonaniu nie musimy koniecznie wymyślać wyszukanych i drogich prezentów. Czasem wystarczy drobnostka, aby nasza druga połowa poczuła się wyjątkowo.
Dilmah z wyróżnieniem Superbrands 2018

Jakość, zaufanie konsumentów i reputacja to trzy najważniejsze kryteria decydujące o przyznaniu tytułu Superbrands. W tym roku, po raz pierwszy w historii, o wyłonieniu laureatów zdecydowało wyłącznie badanie konsumenckie. Wśród wyróżnionych marek znalazła się Dilmah, otrzymując prestiżowy certyfikat Superbrands.
Wyjątkowy prezent dla Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to doskonały moment na spędzenie tych wyjątkowych dni w rodzinnym gronie. To oni troszczą się o swoje wnuki od najmłodszych lat, dlatego teraz wnuki mają niepowtarzalną okazję, aby zatroszczyć się o nich. Oprócz tradycyjnego składania najserdeczniejszych życzeń, sprawmy, aby ten dzień był dla nich  niezapomniany. Wyjątkowy będzie taki prezent, który seniorzy z juniorami będą mogli wykorzystać wspólnie.
Sposób na chłodne dni? Rozgrzej się z Dilmah podczas Dni Herbaty

Aromat, smak i magia towarzysząca każdej filiżance. Dni Herbaty przyciągają wszystkich, którzy pragną poznać nowe herbaciane smaki, rozgrzać się w mroźne dni czy po prostu zaznać odrobiny relaksu po intensywnym dniu pracy. To idealne wydarzenie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych herbaciarzy, które swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.