Lubelska restauracja 16 Stołów zwyciężyła w prestiżowym konkursie. W nagrodę załoga uczyła się sztuki parzenia herbaty na Cejlonie

Lubelska restauracja 16 Stołów zwyciężyła w prestiżowym konkursie. W nagrodę załoga uczyła się sztuki parzenia herbaty na Cejlonie

Opublikowany

Pracownicy lubelskiej restauracji 16 Stołów - laureaci konkursu Dilmah Polish Real High Tea Challenge 2016, wrócili ze Sri Lanki, gdzie zgłębiali swoją wiedzę na temat herbaty i jej parzenia. Wiedzę i doświadczenie zdobyte w miejscu upraw najwyższej jakości herbat, będą wykorzystywać w swojej restauracji na lubelskiej starówce.

Dilmah School of Tea Alumni

Dilmah School of Tea Alumni's cover photo

Wyjazd na to niezwykłe szkolenie: Dilmah School of Tea na Cejlonie był  nagrodą w prestiżowym konkursie Real High Tea Challenge, organizowanym  przez producenta oryginalnych cejlońskich herbat - firmę Dilmah.  Zwycięzcy Lublinianie, przez pięć dni zgłębiali arkana herbacianej  sztuki pod okiem jednego z największych autorytetów w tej dziedzinie –  Merrilla J. Fernando – założyciela marki Dilmah oraz jego synów.  Najważniejszym punktem warsztatów było szkolenie z zakresu parzenia  perfekcyjnej herbaty, poznanie tajników łączenia jedzenia i napojów z  dodatkiem herbaty oraz sztuki jej profilowania na nasze zmysły – wzroku,  powonienia i smaku, w celu wykształcenia umiejętności wyczucia  tekstury, smaku i zapachu. Najwyższy poziom merytoryczny szkolenia  potwierdza certyfikacja WACS - Światowej Federacji Szefów Kuchni  zrzeszającej blisko 10 milionów szefów na całym świecie i będącej jedną z  najbardziej uznanych instytucji edukacyjnych w światowej gastronomii.

Podróż na Sri Lankę była wspaniałą przygodą, na którą cały nasz zespół czekał z niecierpliwością. – mówi Piotr Kwiatosz, współwłaściciel oraz szef kuchni restauracji 16 Stołów. - Zbiór herbaty na Cejlonie, to piękny proces, który nadal odbywa się w tradycyjny, ręczny sposób, co wpływa na znakomitą jakość herbat Dilmah. Bardzo przydatne dla nas jako restauratorów, były organizowane konferencje na temat mistrzowskiego parzenia herbaty tak, by wydobyć z niej wszystkie walory smakowe i jakościowe oraz jej komponowania z potrawami. Szczególnie ciekawe były warsztaty, na których poznawaliśmy tajniki testowania serów z dobranymi do niego herbatami. Pomysł na początku wydawał się niecodzienny, bardzo innowacyjny, ale był strzałem w dziesiątkę. Aromaty, które zyskiwały sery dzięki herbacie i na odwrót były dla nas niezwykłym doświadczeniem smakowym. Wiedzę, którą zdobyliśmy chcemy wykorzystywać na co dzień w naszej restauracji. -dodaje.

Konkurs zaininicjowany w 2007 roku, dziś jest organizowany w 15 krajach i  polega na zaprezentowaniu oryginalnej i nowoczesnej interpretacji  idealnego połączenia jedzenia z napojem, których kluczowym składnikiem  jest herbata. Każdy z zespołów był odpowiedzialny za przygotowanie i  zaserwowanie Jurorom klasycznie zaparzonej herbaty, trzech drinków; na  bazie herbaty oraz kilku autorskich przekąsek dopasowanych do  poszczególnych napojów. Wytworzone specjalności oceniało Jury w  międzynarodowym składzie: Dilhan C. Fernando (szef Dilmah, kiper,  inicjator wielu projektów, m.in. School of Tea i Real High Tea), Kurt  Scheller (Mistrz Kulinarny), Jarosław Uściński (Prezes SSKiC, szef  kuchni restauracji Moonsfera), Robert Schinkel (holenderski  tea-mixologist).

Dilmah to nie tylko wyśmienite herbaty znane na całym świecie, ale też społeczne zobowiązanie, aby szerząc wiedzę na temat jej prawidłowego parzenia, serwowania, czy wykorzystania w gastronomii, dawać ludziom możliwość odkrywania jej na nowo, wraz z jej całym wewnętrznym zróżnicowaniem, odrywając ją od roli jedynie zwykłego towarzysza posiłku. – mówi Anna Pycińska – Dyrektor Marketingu Gourmet Foods Sp. z o.o.  – Dilmah School of Tea odbywający się Cejlonie to wiedza o herbacie najwyższej próby. Cieszę się, że teraz będzie propagowana przez 16 Stołów w Lublinie. – dodaje.

Dilmah to rodzinna firma produkująca najwyższej jakości herbatę Cejlońską, tworzoną według tradycyjnej metody zbierania – dwa listki  oraz pączek. To również pierwsza marka na Cejlonie, która nie wysyła  surowca w świat, a cały proces wytwarzania, pakowania oraz wysyłania  przeniosła na Sri Lankę wpierając miejscową ludność oraz gospodarkę.  Obecnie herbata Dilmah dostępna jest w ponad 100 krajach na świecie. W  ofercie znajdują się jej różne odmiany - czarna, czerwona, zielona oraz  biała, które są uprawiane w zgodzie z naturą, w górach albo nad oceanem,  często w tropikalnym słońcu albo w intensywnym deszczu. Te czynniki  mają wpływ na jej niezwykły smak oraz różnorodną barwę – brązową,  pomarańczową albo jasno żółtą.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

2.jpg

grafika | 102 KB

Pobierz
1.jpg

grafika | 56,1 KB

Pobierz
Informacja prasowa_wyjazd na Cejlon_20170223.docx

docx | 56,1 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Herbata na Wielkanoc. Poznaj limitowaną ofertę Dilmah

temu

Bukiety żonkili i tulipanów w kolorowych wazonach, rzeżucha ozdobiona barankiem lub kurczaczkiem stojąca na kuchennym blacie, to stałe oznaki tego, że Święta Wielkanocne są coraz bliżej. To piękny i wyjątkowy czas, tym bardziej warto celebrować go kubkiem wysokojakościowej i dobrze zaparzonej herbaty. Na tę okazję, dla wszystkich ceniących najwyższą jakość herbaty, marka Dilmah przygotowała specjalną wielkanocną ofertę.
Herbata z troską o człowieka

temu

Herbata - jeden z najpopularniejszych i najstarszych napojów świata. Dla jednych jest zaledwie częścią posiłków, dla innych istotnym, w pełni naturalnym i inspirującym towarzyszem w chwilach przerwy i oderwania od zgiełku codzienności. Niezależnie od tego, jak do niej podchodzimy i jaki gatunek oraz smak lubimy najbardziej, warto wiedzieć, że za jedną z nich stoi historia wielkiego człowieka, który poświęcił całe swoje życie na rzecz pomocy najsłabszym, o których dzisiejszy świat często zapomina.
Świat Dilmah

temu

W naszych herbatach znajdują się tylko młode, ręcznie zebrane z krzewu listki dające najsmaczniejszy napar. Tradycyjną metodą produkcji wydobywamy i zachowujemy ich naturalne walory, a odpowiednim opakowaniem zabezpieczamy to, co w herbacie najlepsze, aż do chwili zaparzenia. Wejdź do naszego świata!
Rusza kolejna edycja herbacianego projektu Dilmah

temu

Właśnie ruszyła jesienna edycja projektu Dni Herbaty pod patronatem marki Dilmah. Akcja odbywa się w wybranych restauracjach i kawiarniach w całej Polsce. Główną jej ideą jest promowanie bogactwa smaków, jakości oraz kultury picia herbaty.

Dilmah i Saquella w kolejnym hotelu

Rozwój w segmencie HORECA jest jednym z głównych celów, jakie stawia przed sobą firma Gourmet Foods, wyłączny dystrybutor herbat Dilmah i kaw Saquella w Polsce.